wz

MÍSTA


Merlinův hrob


O pravou polohu Merlinova hrobu se pře mnoho míst, proto se zde snažím uvést jen ty nejznámější.

Jeden z mnoha Merlinových hrobů leží na ostrově Bardsey. Tam prý stále žije Merlin uvězněný ve Skleněné věži. Další kouzelníkův hrob leží v Drumelzieru. Toto místo bylo původně spojováno s Lailokenem a jako přešel jeho příběh na Merlina, tak přešel i údajný hrob k Merlinově postavě. Dnes na jeho místě stojí strom s tabulí, která ozřejmuje jeho původ. Dalším místem, kde by mohl dodnes žít Merlinův duch je také rodný hrad krále Artuše Tintagel

hrad Tintagel

Do pomyslného zápasu o místo pravého Merlinova hrobu se však nezapojuje jen Anglie. Jedno z míst leží i ve Francii v Bretani, v legendárním kouzelném lese Broceliande. Tam můžeme dokonce nalézt přímo kameny, pod nimiž byl Merlin uzavřen.

K Merlinovi i Artušovi se vztahuje další místo, jakýsi anglický Blaník. Na místě zvaném Alderley Edge je údajně v jeskyni ukryto celé Artušovo vojsko a čeká na okamžik, kdy bude Británii nejhůře, aby jí vyjelo na pomoc. Jednou zde údajně zastavil podivný starý muž, možná Merlin, okolo jedoucího muže a zavedl ho dovnitř hory. V ní mu nabídl veliký poklad, pokud mu přenechá svého koně, jeden z Artušových rytířů ho tiž neměl. Muž okamžitě souhlasil a od té doby už nikdo jeskyni nespatřil.

Merlinův hrob si přivlastňuje mnoho míst, přestože jako skutečná historická postava zřejmě nikdy neexistoval. Bez ohledu na to je však stále jedním z nejznámějších kouzelníků v lidské historii a kultuře.
keltský znak keltský znak

MERLINDěkuji za návštěvu

OBSAH

Hlavní strana
Legenda
PŮVOD

Keltská mytologie
Historie
LITERATURA

Historická literatura
Umělecká literatura
Literatura 20. století
HLEDÁNÍ

Místa

Odkazy Napište mi:
ganieda@seznam.cz