wz

MÍSTA


Caer Myrddin


Jako lidé hledají místa spojená s Artušem, pátrají také po místech, která se váží k Merlinovi. Zde však mají do jisté míry ulehčenou práci, známe totiž hrad Tintagel i město Caer Myrddin.

Bryn Myrddin - Merlinův kopec u Carmarthenu Merlinovo rodiště Carmarthen (Caer Myrddin) leží v jižním Walesu a v jeho okolí se objevuje několik míst spojovaných s životem proroka. Prvním z nich je Bryn Myrddin (Merlinův kopec), kde Nimue uvěznila Merlina v jeskyni.

V Carmarthenu by měl být i Merlinův kámen. U něj údajně ukryl kouzelník svůj poklad. V souvislosti s ním o kameni prorokoval, že jednoho dne z něj bude krkavec pít lidskou krev. To se později uskutečnilo, když kámen spadl na kolemjdoucího lupiče a tím ho zabil.

Na náměstí rostl také Merlinův strom, ke kterému se vázala pověst, že pokud tento strom spadne, padne s ním i celé město. Snaha, aby se proroctví nevyplnilo vedla místní občany k tomu, že kořeny už mrtvého stromu zalili do cementu, aby ho tak udrželi ve vzpřímené pozici. Tento stav už byl neudržitelný a z celého stromu byla zachráněna jen jedna větev a uložena v místním muzeu. Zatím však město stále stojí.
keltský znak keltský znak

MERLINDěkuji za návštěvu

OBSAH

Hlavní strana
Legenda
PŮVOD

Keltská mytologie
Historie
LITERATURA

Historická literatura
Umělecká literatura
Literatura 20. století
HLEDÁNÍ

Místa

Odkazy Napište mi:
ganieda@seznam.cz